Eestimaa õigeusu pühakojad

Maardu Peaingel Miikaeli kirik

Panoraamid:

  
  

 

Ehitamise aeg: 1998
Kiriku pühitsemine: 9. juunil 1998 Tallinna ja kogu Eesti metropoliidi Korneliuse poolt

Alumine pühakoda: Pühitsetud Saarovi vaga Serafimi auks

Maardu õigeusklikel, kel puudus oma pühakoda, tuli sõita 17 km kaugusel asuvasse Tallinnasse. Vanemate inimeste jaoks oli see seotud suurte raskustega ja pealegi veel kallis. Kuid õnneks leidus entusiaste, kes otsustasid püstitada Maardusse oma kiriku. Kogu asjaajamise võttis enda kanda tulevane kirikuvanem Sergei Steklov, kel õnnestus kokku leppida kohaliku omavalitsusega kirikuehituseks kauni, kõrgel künkal paikneva krundi eraldamise küsimuses. Ta leidis ka arhitekt Vlassovi, kelle projekti järgi hakati 1992. aastal rajama punastest tellistest kahekorruselist kirikut peaingel Miikaeli auks.

Kirik on ehitatud annetuste eest. Tihti tuli vahenditest nappus kätte, kuid S. Steklov käis visalt koputamas nende ustele, kellelt võis oodata mingitki abi. Ja talle tuldi vastu, loovutati vajalikku ehitusmaterjali ja muud kas madalama hinnaga või sootuks tasuta. 1994. aastal pühitses Tallinna ja kogu Eesti peapiiskop Kornelius alumise kiriku Saarovi vagale imetegijale Serafimile. Algasid jumalateenistused. Samal ajal jätkusid aga ülemise, Miikaeli kiriku sisetööd.

Ikoonid on kirjutatud Tallinna kunstniku Nikolai Merkurjevi töökojas.

9. juulil 1998 pühitses peapiiskop Kornelius ülemise kiriku. Nüüd on Maardu Peaingel Miikaeli kirikust saanud linna vaatamisväärsus ja uhkus.

 

Aadress: Keemikute 40, 74112 Maardu, Harjumaa

 tagasi nimekirja

Pühakodade asukohakaart

Üles